Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Tutukaka, potápění v Poor Knights

Severní ostrov

8. den - 3.únor 2008

Na dnešek bylo přesunuto potápění. Ráno jsme museli vstávat před 7. hodinou, protože v 8 byla registrace. Cca v 9 hodin vyplula loď směrem ke světoznámé potapěčské lokalitě - souostroví Poor Knights. Lokalita je překrásná i z lodi a dělají se sem turistické výlety. Místní jeskyně a vykotlané útesy jsou jedním z najfotografovanějších míst severního ostrova.
Loď, která nás přesunula k Poor Knights.. Miliony let stará skaliska Poor Knights
Po vyjetí na volné moře si s námi pěkně pohrávaly vlny Pacifiku. Chvílema jsem seděl nad sedačkou. Lodička to ale zvládala dobře. Po cca hodince jízdy jsme dorazili na místo prvního ponoru. Dokonce nikdo nemusel po cestě ani použít připravené sáčkny na mořskou nevolnost ;o)).. Sestrojili jsme výstroj, dostali patřičné instrukce a šli objevovat podmořský život se skupinkou dalších asi 15 potapěčů. Ponor trval asi 40 minut a opravdu bylo co vidět. Život je tu pod vodou velmi rozmanitý. Po malé svačince nás loď převezla do jeskyně a dále k místu druhého ponoru. I z lodi bylo na co koukat a Lucka, ač je nepotapěč udělala krásné fotky této jedinečné lokality. Já jsem pod vodou prvně vyzkoušel kamerku a pouzdro..
Poor Knights - pohled z jeskyně Rejnok neelektrický ;o))
Po skončení potápění nás loď odvezla zpět do Tutukaky ze které jsme se naší šnečí ulitou přepravili asi o 50km jižněji, do města Whangerei. Těsně před městem se nacházejí poměrně hezké vodpády, kolem kterých se dá udělat krátká procházka. Pak už jsme našli kemp, jeden z Top10 Holiday parků.. uf, mají tu internet, tak mohu zaktualizovat stránky..
Poor Knights - jedno z nejfogografovanějších míst Poor Knights
Poor Knights - světoznámá potapěčská lokalita Poor Knights - světoznámá potapěčská lokalita
Poor Knights Vodopády Whangerei Falls