Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Whangarei, Port Waikato

Severní ostrov

9. den - 4.únor 2008

V průvodci jsme si našli, že je možné vidět živého ptáka Kiwi v Kiwihousu ve Whangarei. Říkali jsme si, že být na Novém Zélandu a nevidět alespoň jednoho živého Kiwi, je asi jako být v Praze a nevidět Staromák.. No a proto na dnešek byla naplánovaná právě návštěva Kiwihousu. Jak můžete vidět na fotkách, podařilo se. Na té červené fotce je infrasvětlem zachycený živý KIWI!! Má sice rozmazanou hlavu, ale aby ne, když byla naprostá tma a fotil jsem to s cca 8 vteřin otevřeným objektivem..
Živý pták kiwi v Kiwihousu ve Whangarei Vycpaný pták kiwi v Kiwihousu ve Whangarei
Tak abyste alespoň věděli, jak Kiwi vypadá, vyfotil jsem jednoho vycpaného v informačním centru.. Součástí Kiwihouse bylo ještě muzeum věnované prvním přistěhovalcům a maorům a také skanzen s domy a vybavením starším 150 let. Z Whanarei se naše "šnečí ulita" ploužila silnicí č.1 směrem na jih, minula Auckland...
Předměstí Aucklandu Předměstí Aucklandu
Průjezd Aucklandem Port Waikato alias krajina Weathertop z pána prstenů
... a pokračovala dále na jih. Oba s Luckou jsme velkými milovníky Pána Prstenů, který se zde natáčel. Nedalo nám to a udělali jsme si malou zajížďku do města Port Waikato, kde se nátáčely některé pasáže. Tamní krajina je jako stvořená pro točení tohoto filmu. Režisér Peter Jackson si Port Waikato vybral pro scény, kdy Frodo s přátely a Aragornem utíká před Černými jezdci - Weathertop. Na snímku vlevo dole můžete vidět kopec, kde byla točena scéna, kdy je Frodo zraněn mečem Černého jezdce. Poznáváte?? Je to z jiného pohledu, bohužel je tu vše "Private property.." a tudíž vstup zakázán. Nás sem nasměroval zakoupený průvodce Středozemí, kde jsou uvedeny GPS souřadnice ;o) Jo teda, silnice sem, to je taky nářez.. jeli jsme nekonečně dlouho až jsme čekali, kde vůbec vyjedem, nebo jestli nevjedem někomu do dvora ;o)
Weathertop - zde byl Frodo bodnut temným rytířem Krajina Port Waikato
Krajina Port Waikato Pohled z kempu