Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Cambridge, Roturua

Severní ostrov

10. den - 5.únor 2008

Noc na dnešek jsme ztrávili v neplaceném tábořišti. Nebyly zde sprchy, ale mohli jsme našeho Šneka píchnout do elektriky a doplnit vodu, to je celkem sympatický, jen tu chybí internet. O podobná tábořiště se stará místní skautský klub. Tak jsme prvně ozkoušeli sprchu v našem Šnekovi.. ;o) Večer hodně foukalo a k ránu byla docela kosa. Po pár kilometrech nás uvítalo město známé chovem plnokrevných dostihových koní - Cambridge. Udělali jsme si přestávku ve zdejším hřebčíně, jak vidíte na fotkách.. Za NZD á 8 jsme dostali soukromého průvodce, shlédli film oslavující místní chov a mohli si podrbat pár koníků.. Jen nás hodně nemile překvapilo, že ani sem ještě nedošla dobrá péče o kopyta.. To co měli chudáci na nohách, za to by se u nás člověk musel propadnout hanbou..
Lucka otevírá bránu hřebčína v Cambridge Hřebčín v Cambridge
Světoznámý hřebčín Cambridge.. Koně z hřebčína Cambridge
Z Cambridge se naše cesta ubírala směrem k městu Roturua a jeho termálním jezerům. Na horu nad městem jezdí lanovka, tak abychom viděli město jako na dlani, za NZD á 16 jsme se tam nechali vyvézt. Celé město je na doslova velmi horké půdě. Prochází zde pacifický sopečný pás a všechny sopky v okolí jsou aktivní a pouze spí.
Lanovka nad město Roturua Termální jezero v Roturua
O sopečné aktivitě vypovídají teplá bublající jezera a bublající bahno. Bohužel tyto jevy s sebou přinášejí i velmi nepříjemný a všudepřítomný zápach s nádechem síry..Jinak je Roturua zajímavé město mající svou historii. Navtívili jsme zde staré lázně, které fungovaly do roku 1960 a dále slouží jako muzeum věnované výbuchu sopky Mt Tarawera v roce 1896. Dnešní noc trávíme v kempu u jednoho z místníc jezer Blue Lake. Ani zde není internet, ach jo...
Termální bublající bahno v Roturua Staré lázně a muzeum v Roturua
Park v Roturua Park v Roturua