Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Upper Hutt, Wellington

Severní ostrov

14. den - 9.únor 2008

Ráno se budím kolem 9 hodiny, nechávám Lucku ještě spinkat. Dnes máme dojet do Wellingtonu a v 18:15 definitivně opustit Severní ostrov. Máme před sebou nějakých 150km, celkem nezajímavé cesty. V průvodci se dozvídáme o pár místech, kde se natáčel LOTR a která máme na dosah. Prvním místem bylo Pelennor Fields, kde se odehrávala jedna z bitev. Chvilku bloudíme, ale místo jsme našli. Bohužel udělat fotku ze strany, ze které se natáčelo se nám nedaří..
The Pelennor Field 30km silnice pro oba směry...
Dalším místem jsou "Rohan River", "Isengard Gardens" a River Anduin" u města Upper Hutt. Vede sem silnička pojmenovaná Akatarawa Road. Po ujetí pár kilometrů se silnice začíná značně zužovat a zužovat, až se sem místy s těží vejde auto v jednom směru. Ale o tom, že jsme skutečně na obousměrné silnici nás velmi rychle ujišťuje protijedoucí auto, které se navíc ani příliš nesnaží se nám vyhnout ani zpomalit. Téměr zastavuji se zrcátkem na skále... Uf.. Dál jedu krokem do každé zatáčky za skálou se modlím, aby tam nic nejelo, náš šnek je dlouhý a široký a musím si dost najíždět, abych zadkem nevzal skálu.. Takto silnice pokračuje cca 30km. Po cestě mi drtí značky s max povolenou rychlostí 50km/h, později dokonce 70km/h.. a ještě více mi drtí protijedoucí auta, kterým je uplně jedno, že ta silnice je stěží pro jednoho z nás..
Rohan River, Anduin River Isengard Gardens, Orc Tree
Konečně se silnice zase rozšiřuje a sjiždíme k Upper Hut. Řeka Akatarawa, na které se natáčelo teče kolem silnice. Opět najít přesné místo je téměř nemožné. Zastavujeme na jednom outlooku a děláme pár fotek. Dál popojíždíme do města do městské zahrady Hardcourds Park, kde jsou záběry z Isengard Gardens a Ork Trees. Opět fotíme co se dá, třeba to to doma při porovnávání s filmem aspoň trošku poznáme.. V této lokalitě se ještě natáčela Lothlorien, Gladden Fields, Rivendell, Fords of Isens, ale na to již nemáme čas, protože cca za hodinu a půl odjiždí náš trajekt na Jižní ostrov.
Helms Deep, Minas Tirith Hlavní město Wellington
Z Upper Hut vede dobrá silnice do Wellingtonu. Zastavujeme ještě po cestě u místa, kde se natáčel Helm's deep a Minas Tirith. Bohužel toto je aktivní lom na kámen a vstup je sem zakázán. Fotíme aspoň za branou.. Dále dojíždíme do Wellingtonu. Ač je to hlavní město Nového Zélandu, není příliš zajímavé. Chvíli bloudíme než najdeme ten správný přístav, odkud máme odplout. Řadíme se do kolony aut, po pár minutách zajíždíme na trajekt, opouštíme šneka a jdeme na palubu. Dá se zde za rozumný peníz koupit teplé jídlo. Tří hodinovou cestu na jižní ostrov si krátím psaním dnešní cesty.. Právě nám oznámili, že za 15 minut přistaneme v Pictonu, tak vypínám comp a jdem zpět do šneka..
Naše lodička.. Trajekt na Jižní ostrov
Trajekt na Jižní ostrov Trajekt na Jižní ostrov