Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Cesta k fjordu Milford Sound

Jižní ostrov

22. den - 17.únor 2008

Dnes od rána krásně svítí sluníčko a tak to vypadá, že dnes bude opravdu nádherný den. V posledních dnech bylo deště až až.. Po včerejším neplánovaném odpočinovém dnu se budeme dnes přesouvat do Fiordlandu, k jednomu z nejkrásnějších novozélandských fjordů Milford Sound. Ve městečku Glenorchy jsme sice byli od Milford Sound vzdálení pouhých asi 40km vzdušnou čarou, ale hory zde není možné přejet a nejkratší cesta po silnici sem z Queenstownu měří 294km..
Kavárna kde dělají dobrá míchaná vajíčka na toastu ;o) Řeka za odbočkou z Franktownu na Milford Sound
Ráno jsme se nasnídali ve Franktownu v jedné moc příjemné kavárně a pak již vyrazili na cestu. Prvních pár desítek kilometrů jsme jeli kolem jezera Whakatipu a některých říček, které do něho přitékají. Většina další cesty však vedla celkem nudnou krajinou. Až teprve ve Fiordlandu se začaly zvedat hory a doplňovali je malebná jezírka, říčky a vodopády.
Nádherné stádečko laní Malebný pohled ve kraji Fiordland
Cestou jsme si udělali odbočku u města Te Anau k jednomu z míst natáčení LOTRa. Natáčely se zde některé ze záběrů na řeku Anduin. O kousek dál se točily ještě Mrtvé bažiny, ale tam se nedá zajet a pozemky kolem jsou "private property". Tak pokračujeme dále k Milfordu. Projíždíme kaňonem, který po tisíciletí utvářely ledovce, všude kolem nás jsou kolmé štíty hor, v zatáčkách se před námi míhají zasněžené vrcholky. Máme nádherné počasi, tak si konečně můžeme tyto pohledy opravdu vychutnat.
Místo natáčení LOTRa - řeka Anduin Cesta na Milford Sound
Asi kolem 5 hodiny dojíždíme do Milford Soundu. Čekali jsme, že tu bude nějaké městečko, ale v podstatě je tu jenom parkoviště, kavárna, turistické informační centrum, přístav a o kousek dál letiště. V přístavu se ptáme, kde by se dal zaparkovat karavan a jsme posláni o pár kilometrů zpět. Místo pojme jenom pár karavanů, krom toho tu je i motel. Velmi nás překvapuje, že tu funguje internet.. Krom písečných kousavých mušek je to velmi příjemné místo.
Cesta na Milford Sound Cesta na Milford Sound
Milford Sound je 2. nejdeštivější místo na světě a tak doufáme, že se trefíme do jednoho z mála dnů v roce, kdy zde bude hezké počasí. Dnes tu nepršelo, tak doufáme, že zítra také nebude. Dopoledne se jedeme lodí podívat po fjordu, já mám tuto akci spojenou s potápěním na tomto zajímavém místě. Jsem na to zvědav, voda tu bude asi pěkně studená..
Vjezd do tunelu vedoucí k fjordu Fjord Milford Sound