Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Lake Tekapo, přejezd do Te Anau

Jižní ostrov

26. den - 21.únor 2008

Dnes jsme po poledni měli vyrazit na dvoudenní putování v sedlech, ale včera nás sluníčko donutilo pozměnit plány. Jak se ráno se ukázalo, tak to bylo správné rozhodnutí, protože Lucka by opravdu dnes v sedle dost trpěla. Pořád jí bolí hlava, neni jí dobře. V autě bude chládek, bude jí líp než na sluníčku. Když máme dva dny volno, rozhodli jsme se jet se podívat na jih Jižního ostrova, který bychom nestihli.
Ledovcové jezero Lake Tekapo Kanál přivádějící vodu k elektrárně
Ráno vyrážíme asi v 10 hodin a máme před sebou pořádný kus cesty. Musíme se vrátit od jezera Lake Tekapo přes Queenstown až do Te Anau, kde začíná turistická scénická cesta vedoucí po jihu ostrova. Cesta bude nezáživná, protože ji již známe (z Queenstownu do Te Anau tam i zpět), Lucka může po cestě spát. Cestou děláme pouze dvě zastávky, jedna z nich je na pozdní oběd v naší oblíbené kavárně ve Franktownu, ale před tím ještě na jedné lososí farmě.
Na kanálu se nachází lososí farma. Lososí farma
Lososi na farmě Lososí farma
Lososích farem jsme po našich cestách potkali již několik, ale vždy až v pozdních odpoledních hodinách a tak jsme neměli šanci se na ryby ani podívat. Tentokrát jedeme ve správný čas. Farma je na jednom z kanálů přivádějících vodu z ledovcových jezer k vodní elektrárně (těch je tu také několik). Za NZD á 3 máme povolen vstup na mola a dostáváme každý jednu mističku s granulemi. Krmíme rybičky, ale potvory jsou hodně rychlé, moc se nedají ani vyfotit. Při odjezdu si kupuji uzeného lososa, kterého zdlábnu dnes k večeři..
Cesta a Mt Cook Cesta a Mt Cook
Do Te Anau dojíždíme asi v půl sedmé. Chtěli jsme kemp s internetem. První Kiwi Holiday Park neměl net vůbec, tak přejiždíme k druhému. Zde mi slečna na recepci říká, že mají Wifi. Zajiždíme do kempu, ale zjišťuji, že můj notebook žádnou Wifi nevidí. Popojdu tedy blíže k recepci a stále nic. Až před recepcí chytám slabý signál. Jdu se tedy zeptat a slečna mi ujišťuje, že skutečně Wifi mají, ale jenom na recepci (na to kde jsem se pravda před tím neptal ;o)).. Navíc je tu poměrně předražený, tak budem dneska bez netu.. aspoň půjdem dřív spát.
Ledovcové jezero a Mt Cook Je to zřejmě levnějsí než semafor..