Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Exotická dovolená bezpečně? V Tanzanii ano...

25. říjen 2011, PR článek

Víte už, kam letos pojedete na dovolenou? Toužíte po dobrodružství s dávkou adrenalinu, panenské přírody a exotiky? Vyjeďte do Tanzanie Zanzibar!

Tanzanie - Zanzibar Dvě základní části (za kterých se skládá i dnešní název) Tanzanie - Zanzibar a Tanganika - byly v minulosti samostatnými státy. Do roku 1919 byly německou kolonií s názvem Německá východní Afrika. Samostatnost země získala až v 60. letech díky pomoci Velké Británie.

Před odjezdem například do Tanzanie Zanzibar nezapomeňte ochránit své zdraví - je třeba si pořídit mezinárodní očkovací průkaz a očkování proti žluté zimnici. Rozhodně nezapomeňte ani na pár litrů pitné vody - voda z místních zdrojů nelze pít a musí se před zpracováním převařit nebo přefiltrovat, což není vždy úplně pohodlné.

Politická situace Tanzanie je na africké podmínky stabilní a nemusíte se obávat ani zvýšené kriminality - ta se tu pohybuje kolem normálu a ohrožení života tu není až tak časté, jako v jiných zemích střední Afriky. Ovšem ostražitosti není nikdy dost -ve městech se snadno můžete stát obětí zlodějů a kapsářů. I proto je tato země častým cílem pro poznávací zájezdy.

Pokud máte rádi akci a dychtíte po dobrodružství, je pro vás tato nádherná země jasnou volbou. Krajina svádí k výletům do hlubin nespoutané divočiny, ke zkoumání korálových útesů na dně Tichého oceánu, poznávání domorodců, ochutnávání voňavých pokrmů a nepřeberného množství exotického ovoce.

Mluvíme-li o Tanzanii, nelze opomenout ani nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro. Nejde nezmínit ani Tanganiku, nejhlubší jezero v celé Tanzanii, podle kterého byla pojmenovaná část země. Na hranici s Keňou zase leží světoznámé Viktoriino jezero, které vás ohromí svou velikostí a působivostí. Pohled na ohnivé paprsky zapadajícího slunce, které se lámou o vrcholky Kilimandžára, modročerné hlubiny Tanganiky nebo svěží modř Viktoriina jezera je bezpochyby k nezaplacení a právě tohle a mnoho dalších skvostů přírody vám nabízí právě Tanzanie.