Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Muriwai Beach, Dargenville

Severní ostrov

4. den - 30.leden 2008

Ráno následujícího dne jsme se pěšky vypravili do nedaleké půjčovny vyzvednout náš zamluvený karavan. Po asi hodince jsme odjižěli s autem zpět k hotelu naložit naše zavazadla, trošku nakoupit nějaké jídlo a pití.. Náš dnešní cíl - Northland, západní pobřeží severního ostrova, město Dargensville. Značení místních silnic je pro nás do dnes záhadou, po Aucklandu jsme bloudili asi hodnu, než jsme našli dálnici č.1 procházející městem.
Backpaper Campvan pro 2 s WC a sprchou.. Terej Australský na Murawai Beach
Naše první zastávka za Aucklandem byl domov Tereje Australského - Muriwai Beach. Překrásná pláž táhnoucí se až k obzoru sice svádí ke koupání, ale tabule hovoří jasně - silný spodní proud a vysoké vlny nejsou příliš bezpečné. Avšak zastávka stála za to, celé hejna terejů chodí hnízdit na útesy kolem pláže. A pohled na pláž a nádhernou přírodu za ní určitě stojí za zastávku..
Muriwai Beach - dlouhé kilometry táhnoucí se pláž s překrásným pohledem na zelené kopce za ní.. Muriwai Beach - kolonie ptáků Tereje Australského
Muriwai Beach - kolonie ptáků Tereje Australského Muriwai Beach - dlouhé kilometry táhnoucí se pláž s překrásným pohledem na zelené kopce za ní..
Po cca 270km dojíždíme do Dargensville. Jsem už hodně unavený, ještě jsem se zcela nevyrovnal s časovým posunem a řízení velkého auta po klikatých silničkách a ještě na levé straně vyžaduje dost soustředění. Těším se až zastavíme a půjdu si lehnout. Bohužel ve městě Dargensville žádný kemp Top10 není a nikdo neví, kam by nás poslal.. Až u benzínové pumpy se prodavač podíval do místního průvodce, a poslal nás o dalších cca 30km severně, do městečka Kaihu.
Muriwai Beach Cesta z Muriwai na Dargenville
Dojíždím už skoro v polospánku, ale kemp tam opravdu je. Paní na recepci je velmi příjemná a na stěně visí obrázek Staroměstského náměstí. Když zjistí, že jsme Češi, trošku se rozpovídá, že miluje Prahu a že tam již několirát byla.. je to velmi milé ;o) Konečně rozesteleme náší "Šnečí ulitu" a jdem spinkat..
Cesta z Muriwai na Dargenville Cesta z Muriwai na Dargenville