Předchozí
Šipka vlevo
Následující
Šipka vpravo
Zavřít Přesunout

Výlet na koních, Kauri Coast

Severní ostrov

5. den - 31.leden 2008

Ráno máme dojet do nedaleké vesničky, odkud vyrážíme na náš první Horse Track. Cestou projíždíme "KIWI zónou" a u silnice jsou značky "Pozor KIWI". A tak se ptáme místních, zda je zde opravdu možné tohoto ptáka žijicího pouze na Novém Zealandu vidět. Jsme ujištěni, že je téměř vyloučené se s KIWI ve volné přírodě setkat, protože je téměř vyhubený.. Dozvěděli jsme se, že velkou zásluhu na tom mají doma chovaní psi a kočky.. Po chvilce bloudění a jízdě po cestách-necestách dojíždíme na místo.
Se značkou POZOR KIWI a KIWIZONE se na severním ostrově můžete setkat poměrně často. Bohužel KIWI je téměr vyhynulý a ve volné přirodě se s ním téměř jistě nesetkáte.. Zato kravičky nám v KIWI zóně cestu zkřížili ;o))
Koně stojí u hrazení a majitelé nás již vyhlíží. Okolí působí dost rozpačitě. Dům stlučený z prken, troška nepořádku na dvoře.. Seznámíme se s majiteli a vyrážíme. První horsetrack měl vést k západnímu pobřeží severního ostrova. To se bohužel nestalo, jak jsme se později dozvěděli, za půldenní horsetrack se toto zvádnout nedá. Škoda, že jsme to nevěděli předem, klidně bychom tomu obětovali celý den.. Ale i tak jsme projížděli krásnou přírodou, procházeli bush a viděli to, co z auta vidět není..
Příprava na horsetrack na severním ostrově v krajině Kauri Coast Procházíme buší při 1. horsetracku
\
Krajinka na horsetracku Gigantický strom Kauri v rezervaci Waipoua Forest
Po skončení horsetracku vyrážíme dál do národního parku Waipoua Forest, kde je možné vidět gigantické stromy Kauri, které v dobách před příchodem bílých lidí zabírali až 90% plochy severu severního ostrova. V turistickém centru si kupujeme za 1NZD mapku a popojíždíme asi o 10km dále, kde začínají prohlídkové trasy. Tam platíme 2NZD "security fee" za hlídání našeho auta a jdeme se podívat na 2. a 7. největší strom Kauri a také na Four Sisters, strom se 4 kmeny.. 2. největší strom se jmenuje v překladu "Pán lesa" a při pohledu na něj se není čemu divit.. Celá procházka nám zabere asi dvě hodiny. O další 3 km dále v našem směru zastavujeme na krátkou prohlídku největšího stromu Kauri - Tane Mahuta.
Gigantický strom Kauri v rezervaci Waipoua Forest Gigantický strom Kauri v rezervaci Waipoua Forest
Dále naše cesta směřovala po silnici č.12 dále na sever a později se stočila na východ. U zlomu silnice je městečko Omapere, kde se nám z outlooku nad městem naskytl krásný pohled na zátoku. Po odklonu od moře již byla celkem nudná silnice, která nás dovedla k východnímu pobřeží. Na nocleh jsme zastavili nedaleko vodopádů Hururu Falls, městečka Paihia ve světoznámé potapěčské oblasti Bay of Islands.
Pohled z outlooku na vzdálený záliv a krásnou krajinu.. Pohled z outlooku nad městečkem Omapere